Otevřít menu

Na úvodní stranu Městská knihovna v Morkovicích

Ptejte se knihovny
hledej
Návštěv :
Celkem : 7613
Týden : 24
Dnes : 0
podrobnosti

Městská knihovna v Morkovicích

 

pořádá cestovatelskou přednášku

 

Tajuplná Afrika

 

 

 OBRÁZEK : afrika_1.jpg            OBRÁZEK : afrika_3.jpg           OBRÁZEK : afrika_2.jpg               

 

 

v pondělí 23. února 2015 v 18.00 hodin v sále kláštera

 

Nejdobrodružnější expedicí rodiny Márových se stala výprava

do čtyř států v jižní části Afriky:

 

JAR, Namibie, Botswany a Zimbabwe

 

       OBRÁZEK : afrika_5.jpg    OBRÁZEK : afrika_4.jpg    OBRÁZEK : afrika_6.jpg

 

 

 

Při úžasně barevné projekci fotografií i filmových záběrů se dozvíte, jak se dá neznámými končinami černého kontinentu cestovat na vlastní pěst - terénním autem divočinou i pouští a přitom spát ve stanech. Společně navštívíme Kapské Město i hliněnou vesnici tradičně žijících Himbů. Budeme stát tváří v tvář divokým zvířatům, zatají se nám dech ve sloním obklíčení a snad přežijeme i kousnutí šestimetrovým hadem. Podíváme se na největší písečné duny světa i hřmící masy Viktoriiných vodopádů.

Jiří Mára je autorem devíti cestopisných knih a dokumentárních filmů, které si můžete na besedě zakoupit za zvýhodněné ceny.

 

Více informací naleznete na www.jirkamara.cz

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

Praktické počítačové dovednosti

 

Příležitost, jak se vzdělávat na počítačích zdarma v naší knihovně:

 

projekt  Virtuální kolega do knihoven zdarma, který je podporovaný Jihočeskou vědeckou knihovnou v Českých Budějovicích.

 

http://www.virtualnikolega.cz je výukový web zaměřený na praktické počítačové dovednosti. Od začátku března dochází k jeho postupnému zpřístupňování pro zaměstnance a návštěvníky knihoven a to zcela zdarma. Kurzy jsou určené pro začátečníky a mírně pokročilé, nicméně i ti, kteří používají počítač zcela běžně, se s Virtuálním kolegou mohou naučit ledacos nového. Základem výuky jsou názorné videoukázky komentované zkušenými lektory, které jsou srozumitelné i úplným začátečníkům. Takže nemusí čekat na pomoc někoho jiného, zvládnou to zcela sami. Pro pokročilejší je určená řada tipů a triků, které mohou významně usnadnit práci na počítači. Součástí jednotlivých lekcí jsou cvičení nebo interaktivní kvízy, na kterých si uživatel ověří, co se naučil. Virtuálního kolegu lze studovat systematicky kurz po kurzu, výklad je koncipován tak, aby na sebe navazoval a postupovalo se od nejlehčí látky po tu nejsložitější. V případě, že student potřebuje nalézt rychle konkrétní odpověď na daný problém, může využít vyhledávání podle klíčových slov.

Každý návštěvník se může v knihovně naučit nejen jak napsat dopis ve Wordu, odeslat ho emailem, vyhledávat informace na internetu, telefonovat pomocí služby Skype, založit si účet na facebooku, ale i jak upravit fotku nebo obrázek pomocí grafických programů zdarma, jak si založit webové stránky, nebo prezentovat svoji firmu.

Pokud ho zaujme nějaká lekce a chtěl by ji studovat i doma, stačí, když na úvodní stránce zadá svoji emailovou adresu a my mu odešleme voucher v hodnotě 1500 Kč.